تابو | كتاب هاي ممنوعه :: Taboo Book

آرشيو از كتاب‌هاي ممنوعه ، ناياب و … : Tabook.wordpress.com

آموزش روابط جـنـسـی حلقه مفقوده در ایران : سـکـ‌س، میوه ممنوعه زندگی من

سـکـ‌س! سـکـ‌س یعنی یک خط قرمز. یعنی که هنوز هم اگر در کشور ما راجع به آن صحبت کنید، بدترین و شنیع‌ترین حرف‌ها را زده‌ای. یعنی این‌که اگر تو سوالی در مورد «پایین‌تنه» بکنی ،کمتر کسی به تو پاسخ می‌دهد؛ تازه اگر شانس بیاوری و به گستاخی متهم نشوی.

سـکـ‌س از کودکی یک نقطه بزرگ ابهام در زندگی همه ما ایرانی‌هاست. کمتر پدر و مادری حاضر می‌شود با کودکش با صراحت در مورد سـکـ‌س صحبت کند یا به سوالاتش پاسخ دهد. بچه‌ها همه می‌دانند که به دنیا می‌آیند اما وقتی می‌پرسی چگونه در جوابت می‌گویند یا یک روز در یک جوراب پشت در گذاشته شده‌اند یا آن‌که پدر و مادرشان آن‌ها را در یک سبد از دریا گرفته‌اند.

در بهترین حالت می‌دانند که مادرشان روزی آن‌ها را در شکم‌شان این‌ور و آن‌ور می‌برده، اما نمی‌دانند در کجا درست شده‌اند و از کچا پا به جهان ما گذارده‌اند.

Download it Here!

آن‌ها با همین ذهنیت‌ها بزرگ می‌شوند و بعد هم در مدرسه و حتا در دانشگاه هیچ کسی به فرزندان این جامعه یاد نمی‌دهد که یکی از اصلی‌ترین بخش‌های زندگی یک انسان که در ارتباط‌های اجتماعی و حتا خصوصی او نقش دارد، سکس است.

به هر حال سـکـ‌س، خط قرمز است. سـکـ‌س یعنی این‌که نباید بپرسی. یعنی این‌که از هم‌کلاسی‌ات باید یاد بگیری، از فیلم‌های پـورنـوی یواشکی با رفقا و مجله‌های خارجی که به دست همه بچه‌های مدرسه دستمالی شده‌. یعنی این‌که تو حق نداری از معلمت، مادرت، پدرت یا بزرگترت بخواهی تا صریح به تو بگوید، صحیح‌ترین حالاتش چیست.

شما اولین مفاهیم رابطه جنسی را از که آموختید

از دختری می‌خواهم تا از برداشت های جنسی‌‌اش بگوید. «م» قول می‌گیرد این مصاحبه بی‌نام و نشان باشد. او ۲۷ سال دارد، مجرد است و کارشناسی علوم ارتباطات دارد:

یادت می‌آید اولین دفعه با مسایل جنسی در چه سن و سالی آشنا شدی؟

الان یادم نیست …

آموزش‌های جنسی‌ات را از چه کسانی گرفتی؟

فکر کنم مسایل جنسی از چیزهای شخصی است که آدم باید خودش یاد بگیرد چون در بین ما این یک چیزی نیست که تو بخواهی بگویی مامانم یا بابام به من یاد داد. ظاهراً مسایل عاطفی را پدر و مادر می‌توانند به آدم کمک کنند ولی مسایل جنسی را خیلی سخت است.

راه‌هایی دیگری هست، مثلاً تو دوستان جالبی گیرت بیفتد، این‌طوری باشد خیلی بهتر است. فکر می‌کنم آدم باید خودش کشف کند. چون کسی چیری به تو درست یاد نمی‌دهد. نه مامان، نه معلم… نمی‌دانم شاید هم خودش باید تجربه کند.

با این حساب تو هیچ‌وقت در مورد مسایل جنسی آموزش ندیده‌ای…

متاسفانه نه. ولی فکر می‌کنم لازم است. در سوال قبلی را هم فکر می‌کنم اگر به‌طور کلی بخواهی نگاه کنی آدم باید حتماً آموزش ببیند. شاید جایی هم نبوده که بخواهد آموزش بدهد.

اگر آموزشی باشد، فکر می‌کنی تا چه حد می‌تواند آزاد باشد؟

من همین را می‌گویم. در مجموع مجبوری خودت حالا به هر نحوی شده با سـکـ‌س آشنا کنی. این جزو زندگی است و آدم نمی‌تواند از آن فاصله بگیرد ولی خب باید یاد گرفت.

خودت باید بخواهی، چون از چیزهای مهم زندگی شناخت رابطه جنسی است حالا به هر شکل که شده. چون الان در جامعه امکانش نیست یاد بگیری یا بتوانی آزاد تجربه کنی.

فکر می‌کنی اگر ازدواج کنی چقدر با همسرت، درک متقابل ارتباطات جنسی داری؟

خب، این خیلی مساله مهمی است. من یکی از دلایلی که وارد این ماجرا نمی‌شوم چون از این عدم درک واهمه دارم.

***

وقتی با اکثر جوان‌ها صحبت می‌کنید، با صراحت می‌گویند اولین بار آن‌چه‌ از سـکـ‌س فهمیده‌اند از طریق هم‌کلاسی‌ها و یا دوستان‌شان در مدرسه و خیابان بوده‌ است و خیلی از آن‌ها اگر منصف باشند خواهند گفت که بسیاری از آن‌چه را که فهمیده‌اند، غلط بوده.

باورهای نادرست و اندیشه‌هایی که زاییده ذهن کودکانه بچه‌هایی است که خود از دیگران به همین ترتیب یاد گرفته‌اند، به قول دکتر شرفی، کارشناس علوم تربیتی اولین گام انحراف است.

این کارشناس اشاره می‌کند: «کودک از مرجع نمی‌آموزد. مفاهیم غلط در ذهن او جایگزین تعابیر درست می‌شود و این می‌شود که دانش جنسی اندک شهروندان ایرانی با موضوعیت غلط شکل گرفته و به دیگری هم داده می‌شود».

مدارس و آموزش جنسی ارتباطی نامفهوم

با توجه به افزایش بحران‌های اجتماعی کشور اینک چندی است که مساله عدم درک صجیج ارتباط‌های جنسی مطرح می‌شود. بر اساس عادت معمول که در کشور ماست وقتی شرایطی وارد بحران می‌شود، ما صحبت از پیشگیری می‌کنیم. افزایش موج روسپیگری و بنابر اظهارات رییس کارگروه زنان آسیب‌دیده اجتماعی کاهش سن خودفروشی به ۱۵ سال، گسترش فحشا‌ در بین زنان متاهل، آن‌هم نه بر اساس نیاز اولیه بلکه ثانویه و عاطفی شاید بی‌ربط با این یحث ما نباشد.

بد نیست اشاره شود بنابر نظر کارشناسان، در عموم روی آوردن به ارتباط‌های جنسی غیر معمول نظیر زنان شوهردار با غیر و یا موارد مشابه عدم درک صحیح رابطه جنسی توسط شریک اولین نکته‌ای است که اشاره می‌شود.

اما امروز وقتی با سیر صعودی طلاق در جامعه‌ مواجه هستیم می‌شنویم که باید رعایت کرد، باید فهمید، باید پرده‌ها را کنار زد. اما چگونه؟ براساس آمارها و اطلاعاتی که مرکز مداخله در بحران‌ها و آسیب‌های اجتماعی می‌دهد، اینک حجم بسیار زیادی از طلاق‌های کشور را عدم درک صحیح روابط جنسی زن و مرد تشکیل می‌دهد و باز هم خوب است گریزی به سمینار اخیر «اسلام و آسیب‌های اجتماعی» بزنیم که در آن اشاره شده است که تقریباً نیمی از خودفروشی‌ها برای تامین نیاز های ثانویه‌ است.

جالب است بدانید برای این گزارش با زنی صحبت می‌کردم، او می‌گفت تا زمانی‌که ازدواج کرده است حتا نمی‌دانسته که یک مرد وقتی با او هم بستر می‌شود واقعاً با او چه رفتاری می‌کند و جالب‌تر این‌که او اشاره می‌کرد همسرش نیز وقتی با او ازدواج کرده نمی‌دانسته که چگونه باید با او رابطه جنسی داشته باشد. آن‌ها درکی ناقص از ارتباط جنسی با یکدیگر داشتند.

درکی که سال‌ها برای آن‌ها طول کشید تا با مشاوره توانستند راه‌های جدی آن را پیدا کنند، عاطفه ادامه می‌دهد: مادرم هم همین قدر می‌دانست. ما از یکی از روستاهای اطراف شیروان در خراسان بودیم. او می‌گفت‌ چشمانت را ببند و بعد بگذار شوهرت خودش راهش را پیدا می‌کند. تازه بعد از شب اول که درد دارد و باید خونش را روی دستمال بدهی تا آبروی ما را حفظ کنی، گاهی خوشت هم می‌آید. این همه چیزی بود که من از مادرم یاد گرفته بودم.

جامعه محتاج آموزش جنسی است

فهیمه هاشمی، مشاور خانواده در این زمینه اشاره می‌کند:
ندانستن فرایند جنسی، نه تنها مشکل نوچوانی است بلکه در بزرگسالی هم این مساله د‌ر پس پرده حجب و حیا‌ست. حتا زمانی‌که ازدواج می‌کنند. برای همین است که خواسته‌های زن و شوهر از هم مشخص نمی‌شود.

درواقع نوع تربیت دختر و پسر از همان ابتدا یک حالت تابو را پیش می‌آورد. در این بی‌تربیتی، دختر یک‌سری افکار برای خودش دارد و مرد به یک نوع دیگری و اگر بخواهند با هم یدون ایحاد فضا و شرایط مناسب گفت و گو کنند چه بسا سوء‌تفاهم هم به‌وجود بیاورد. در واقع آموزش باید از سن چهار یا پنچ سالگی انجام گیرد، ولی ایران هنوز کشش چنین کاری را ندارد.

تا چه حد روابط جنسی را می‌توان آموزش داد؟

اگر بشود جلسات جدا باشد تا جایی‌که کامل قضیه را باز کرد، می‌شود وارد شد. ولی جایی‌که هر دو جنس با هم حضور داشته باشند، نه. چون پذیرش این قضیه را ندارند. امروز در همین کلاس‌های آموزش پیش از ازدواج که مختلط برگزار می‌شود این نفص به چشم می‌خورد.

با توجه به این‌که یک مدتی است با این موضوع سر‌و‌کار دارم، شدیدن هر دو جنس به این کلاس‌ها نیاز دارند و خودشان هم به این موضوع اشاره می‌کنند. کسانی هستند که به من مراجعه می‌کنند و می‌گویند: اگر بدانیم که جایی چنین آموزش‌هایی هست هر نوع هزینه‌ای را حاضریم بدهیم که از آن استفاده کنیم.

به نظر شما در سطح عموم، دانش جنسی کسانی که ازدواج می‌کنند تا چه حد است؟

خیلی کم. می‌شود گفت شاید ده درصد. در نهایت وقتی که زن یا شوهر از ارتباطی که دارد راضی نباشد و سـکـ‌س را براساس فقط یک تکلیف انجام دهد، کم‌کم احساس لذت از کنارش حذف می‌شود و سردی جنسی را به همراه می‌آورد. آنهابرای رد کردن از گردن خودشان یک‌سری توجیهاتی هم می‌آورند. اما در نهایت این عدم شناخت باعث می‌شود که یک زندگی ماشینی، به قول روانشناسان طلاق عاطفی بین آن‌ها به‌وجود بیاید.

چون آن چیزی را که نمی‌توانند از همسرشان بخواهند خیلی راحت می‌توانند از شریک جنسی‌شان بخواهند.

حسین علی زاهدی‌پور، پژوهش‌گر دارالحدیث صدا‌و‌سیمای ایران اشاره می‌کند:

زنانی که در خانه تامین نمی شوند روی به روسپی‌گری می‌آورند. اگرچه که آن‌ها در رویارویی با مردانی که با آن‌ها تماس می‌گیرند تامین نمی‌شوند اما به دلیل نبود صمیمت در خانواده و تامین جنسی روی به خودفروشی می‌آورند.

او راهکار را در آموزش، آن هم در سه سطح فرد، خانواده و جامعه می‌داند. اما وی اشاره نمی‌کند که تاکنون چه راهکار‌هایی برای این آموزش به صورت منسجم و با برنامه اجرا شده است.

فهیمه هاشمی کارشناس آموزش روابط جنسی در پاسخ به این سوالم که چقدر مراجعه‌کنندگان به شما مشکلات‌شان را بی‌پروا طرح می‌کنند، ادامه می‌دهد:

در ابتدا خیلی کم. مگر این‌که به جلسه دوم یا سوم کشیده بشود تا اعتمادشان کامل جلب شده‌باشد و بتوانند به طرف مقابل اعتماد بکنند و باز هم خیلی با حجب و حیا و در حاشیه به آن می‌پردازند.

در حالی که ممکن است علت اصلی، ممکن که نه، در خیلی از مواقع علت اصلی، همان حجب است. این حجب نا‌بجا با آموزش‌ها یک مقدار کمتر شده ولی رفع نشده.

تازه برخی شاید بتوانند تشخیص بدهند که علت اصلی مشکل‌شان همان است. ولی بی‌شک مساله رفع نشده چون آموزش‌ها، آموزش‌های کاملی نیست. باز همان آموزش‌هایی است که خیلی در پرده و لفافه گفته می‌شود.

یکی از مشکلات جامعه ما این است که مدرسین مسایل جنسی بچه‌ها در سنین بلوغ و نوجوانی هم کلاسی‌ها و هم مدرسه‌ای‌ها و دوستان‌شان هستند. این در زندگی آتی آن‌ها چقدر تاثیر دارد؟

این شناختی منفی است چون مسلمن آن چیزهایی را که خودشان بدست نیاورده‌اند را دارند القا می‌کنند. و این باعث ترس از ازدواج و رابطه جنسی سالم از ابتدا می‌شود.

نوجوانان با این آموزش‌های غیر رسمی یک دید ذهنی در این رابطه برای خودشان ایجاد می‌کنند که در اساس غلط است. برای رفع این موضوع یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی که من می‌توانم پیشنهاد بدهم، آموزش مستقیم و کامل تمام رابطه جنسی به‌طور مجزا بین دو جنس است.

به نظر شما از چه سنی؟

از سن دبستان.

شما فکر می‌کنید باید مسایل جنسی از سن دبستان برای بچه‌ها باز شود؟

آموزش در هر سنی متناسب با خودش. ولی در رابطه با کسی که در شرف ازدواج است یا ازدواج کرده به‌طور کامل، نه مانند واحد دانشگاهی که برای تنظیم خانواده گذاشتند بلکه به شکل کاملن کاربردی و روانشناختی آن.

اشاره به واحدهای دانشگاهی در زمینه روابط جنسی کردید. یعنی آنها در سطح کاربردی نیست؟

اصلاً…

***

واقعیت این است که امروز ما نمی‌دانیم چه میزان زنان و یا مردان، بیرون از خانواده نیازهای جنسی خود را تامین می‌کنند. ما اساساً نمی‌دانیم که چه حجمی از جامعه دچار مشکلات جنسی است چرا که آمارهای منتشره نیز مربوط به موارد دستگیری در نیروی انتظامی و یا مراجعه کنندگان به بهزیستی است و بخش عمده و پنهان هنوز در بطن جامعه محجوب است.

سمینار‌ها و آمارها، هنوز کالای پشت ویترین است. چرا که با همه حرف‌ها برخی از کارشناسان اشاره می‌کنند، درصد بسیاری از زنان ایرانی تا پایان عمر حتا نمی‌دانند که زنان هم مانند مردان به اوج لذت جنسی «ا‌رگاسم» می‌رسند. شما را نمی‌دانم، اما من نام این را ظلم می‌گذارم.

منبع : راديو زمانه
نويسنده : اردوان روزبه

50 دیدگاه»

  دوشیزه شین wrote @

جالب بود

  فرزاد wrote @

خیلی باحاله اما کاش بیشتر بود

  boyestan wrote @

هر چند چيزي كه من مي خواستم پيدا نكردم..اما ممنون و اينكه به من سر بزن تا بفهمي چرا پيدا نكردم!

  yasetti wrote @

سلام .الان صفحه شما را یافتم.مطالب خوب ومفیدی دارید.این مطلب شما مرا به
یاد خاطره تلخی انداخت که بایستی اینجا آنرا عقده گشایی کنم. 2سال قبل که توی تهران دریکی ازبیمارستانهای تامین اجتماعی مسئول فعال آموزش (سوپروایزر آموزشی) بودم .طبق درخواست همکاران وپس ازنیازسنجی ، برآن شدم همایش دررابطه با س ک س SeXology، بایدها ونبایدها،برنامه ریزی واجرا کنیم.پس ازکلی جستجو والتماس درخواست وسراغ گرفتن درمورد استادان کاردان وحاذق، ازجناب دکتر مصطفی اقلیما ( همینجا ازایشان صمیمانه قدردانی می کنم)وقت ارائه سخنرانی گرفتم.خلاصه پس از سه ماه توانستیم این جلسه را فقط وفقط یک روز درسالن آموزش برپاکنیم.پس ازآن کلی مواخذه شدم کلی سوال وجواب ، که این چه بود گذاشتی اینها همش ضد اسلام است ، تابو است ،و…… درصورتی که بعداز نظرسنجی از شرکت کنندگان اکثرا گفته بودند: این جلسه کافی نیست ، این آموزش ها بایستی درسنین پایین ودبستان گفته میشدند،خیلی مشکلات ما متاهلین به خاطر بدانگاری ها وسو؛برداشت ازاین موضوع بوده وهست و…… بماند که توبیخ هم شدم وتعهد دادم دیگه ازاین جور روشنگری ها ترتیب ندم !!!!!1

  yasetti wrote @

یادم رفت بگم این دوره آموزش برای پرستاران، ماماها،پزشکان وکارکنان اداری ( نه مردم عادی) برگزارشده بود .درصورتی که بنظرمی رسد این نیاز همه است وکسی ازآن بی نیاز نیست.

  wizard wrote @

سلام من نتونستم فايل صوتي اونو اجرا كنم اونو لطفا به ايميلم بفرست…
در ضمن چرا فيلم تو سايتت نمي ذاري؟
مثلا فيلم آموزش سكس يا فيلم سياسي از سران! سايتت جالبه جالبتر ميشه…
ممنون…منتظر ايميلتم هستم…

  A….H wrote @

مطالب بسیار خوبی بود.
من نتونستم فابل صوتی آن را اجرا کنم لطفا برایم بفرست.

  علی مصلحی wrote @

باحاتون کاملا موافقم! خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی موافقم، فوق العاده بود

  حسین wrote @

من چون اولین بارم بودکه به سایت شما اومدم مطالب شما درموردسکس بسیارجالب بودولی ای کاش واقعاخانوادهها آموزش لازم درموردسکس به فرزندان بدهندمعمولاپسرههاصریحتربه این سوالها ومسایل پاسخ میدهند من موقعی که18 ساله بودم وبعنوان سربازدرنیروی انتظامی خدمت میکردم برای اولین بار با چشمان خودم شاهدبدترین اعمال ممکن بودم به چشم خودم دیدم پسرهای که صورتی زیباوبدنی مناسب دارندبوسیله چندآدم افسرنمابه شدت ترتیب این بدبخت میدادندآقای نوری زاده من یک جوان23هستم که به شدت ازخاندان آل یزید که مشغول آزارواذیت من وامثال من هستنداظهارانزجارمیکنم

  xcv wrote @

خاک بر سر بی دین تون کنند

  نسیم wrote @

شما حق توهین به نظرات دیگران را ندارید. فقط می تونید نظر خودتونو بگین.

  kimia wrote @

ba kheyliyash movafegham.
mova fagh bashi.
sar bezani khosh hal misham.

  عليرضا wrote @

تو دانشگاه هم وفتي تو كلاس در مورد كاندوم حرف ميزنن همه بخصوص خانما سرخ ميشن و جيكشون هم در نمياد چه برسه به سكس.من اموزش در مورد سكس را از فيلم هايي(غير اخلاقي؟) كه در اين موارد است ياد گرفتم هر جند تا به حال سكس نداشتم .ما بايد اين فكر رو ايجاد كنيم كه همانطور كه اندامي به نام دست داريم اندامي هم به نام penis(كير)يا … داريم و همانطور كه دست براي نوشتن و خوردن است الت تناسلي هم براي سكس وتوليد مثل است.

  navid wrote @

با سلام از قدیم گفتند که هنر نزد ایرانیان است وبس در حالی که اگر می گفتند خریت بین ایرانیان است وبس با مسما تر بود ما از همه چیز می ترسیم سکس خدا پیغمبر جهنم اگر این آخوند های کثیف نیومده بودند الان مسائل خیلی بهتر بود هر پسر یا دختر یه دوست علنی داشت بدون اینکه بترسه باهاش رشد می کرد مسائل جامعه کمتر بود فاحشه خانه های رسمی و مجاز وجود داشت تا جوانها با ماشینهای مدل بالا تو خیابونها دنبال ناموس مردم نیفتند ویا مبتلا به ایدز بشوند اون پیغمبر اسلام که خودش یه کس باز حرفه ای بوده حالا این آخوند های کثیف واسمون جا نماز آب می کشند

  مصطفی wrote @

با سلام
و سلامی گرم به Navidجان
برادر من شما بیش از اینکه دنبال حل مسایل جامعه باشی دنبال هوی و هوس خودت هستی

  ستاره wrote @

سلام .
خسته نباشید . ممنون از لطفی که به جوانان ایرانی دارید. من 18 سال بیشتر ندارم. دوست دارم تا بیشتر از این روابط با خبر بشم . اگه کتاب یا سایتی وجود دارد خوشحال می شم به من بگین . اگه لطف کنید Emil خودتان به من بدهید ممنون میشم .با سپاس فراوان از شما ………

  narhem44 wrote @

آیا تجربه غرب نشان داده ک با پیروی از آنان سطح در جامعه بیشتر خواهد شد و زندگی خانواده ها امنیت بهتری پیدا خواهد کرد؟

  مرد ایرانی wrote @

در جواب آن کسی که گفته تجربه غرب باید بگویم تجربه اسلام چه کار کرده است زن و مرد را از هم جدا کرده و(البته ظاهرا)و همجنسبازی در جوامع اسلامی گسترش یافته البته الان به پوشالی بودن نظرات دین کثیف اسلام در جوامع اسلامی پی برده اند و شاهدیم که سکس زن و مرد در این جوامع رو به افزایش است.

  narhem44 wrote @

آیا تجربه غرب نشان داده ک با پیروی از آنان سطح خوشبختی در جامعه بیشتر خواهد شد و زندگی خانواده ها امنیت بهتری پیدا خواهد کرد؟

  x_ray wrote @

in ayate sheytani ro baram mifrecti

  amd1396 wrote @

با تشکر از مطالب جالب سایتتون
اگر امکان دارد کتاب یا مرجعی در مورد آموزش سکس به کودکان به من معرفی کنید. با تشکر

  alan wrote @

dar jameye khorafatio mazhabye iran sex ke az mohemtarin masaele zendegist,yek taboye bozorg ast. omidwaram betunim ba rikhtane akhoondaye hawasran tuye ashghaldooni in taboharo baraye nasle ayandamun beshkanim

  h-m wrote @

مطالبتون خوب بود.

  m wrote @

salam.man az kharej az keshvar hastam.dar inja az haman avale dars khandan bacheha ra ba sex ashena mikonan.vain kheyli dar ravabete afrad tasir darad.ama afsos ke dar iran hame chiz ra ba din makhlot kardeand.ba tashakor az shoma.

  j.s wrote @

درود بر شما .مطالب تقریبا برایم آشنا بود.البته نه همه و نکات خوبی هم در آن بود.دردآشناست ولی کو درمان؟

  سید جاوید احمدی wrote @

من هم با نظر شما موافقم واقعاً باید دختریاپسردرباره رواربط جنسی معلومات داشته باشند .

  javad wrote @

سلام،آياامكان اين هست كه فايل صوتي را براي من ايميل كنيد؟ متشكر از لطف شما

  sherzad wrote @

سلام خيلي خوب بود ولي اكه زيادتر ميبود بهتر بود

  مهران wrote @

وقتي كه تفكرات باطل ديني و مذهبي سيطره فكر انسان را باطل مي كند وخرد انسان را فساد پذير ميكند بطور مطلق افكار كليسا ومسجد بر افكار عوام و فقرا و نادانان حكم مي راند و جايي براي تفكر بر خود و خرد گرايي و علمي شدن مسائل و مدرن شدن باقي نمي گذارد و بر افكار مردم حصار مي كشد .
ملتي كه در توهم مذهبي بسر مي برد و اسلام تازي بر او حكم مي راند اي بسا به مدنيسم رسيدن و خرد گرايي تا كجا ها آزادي فكر و انديشه
فاصله ها زياد است بيائيد بسنجيم با معيار عقل نه با خرافات !

  420 خطرناک دخترکش wrote @

اگه از من بشنوی میگم هر کی میخواد کارهای غیراخلاقی _…_ بکنه باید از ایران بره به یه کشور دیگه مثل افغانستان . چون در افغانستان همه چیز مثل ماهواره و فیلم و……ازاده و اگه در ایران ازین کارهابشه حکم شما حبسه ابده.باید سایتهایی در این مورد ساخته شوند

  دانیال wrote @

گه با جزئیات بود بهتر میشد یه جورایی شما هم خط قرمز رو خیلی رعایت کردید ولی به هرحال هرچی آموزش بیشتر باشه خیلی مفیدتر خواهد بود

  عسل wrote @

من با اموزش روابط جنسي كودكان از دوره دبستان كاملا مخالفم بچه اي كه هنوز به سن بلوغ نرسيده چه ميفهمه اين حرفا چيه

  Muhammad wrote @

من فکر می کنم اگر کسی فکر میکنه که بچه در سن دبستان (حتی اول دبستان) چیزی رو نمی فهمه مشکل از خود اون طرف هستش و نه بچه! اتفاقا بچه ها خیلی بهتر از ما به اصطلاح بزرگترها می فهمند.
ضمنانا خیلی ممنون از مطالب خوبتون.

  مرد ایرانی wrote @

در جواب آن کسی که گفته تجربه غرب باید بگویم تجربه اسلام چه کار کرده است زن و مرد را از هم جدا کرده و(البته ظاهرا)و همجنسبازی در جوامع اسلامی گسترش یافته البه الان به پوشالی بودن نظرات دین کثیف اسلام در جوامع اسلامی پی برده اند و شاهدیم که سکس زن و مرد در این جوامع رو به افزایش است.

  shahin wrote @

bishtar mesle ine ke soalo tulo tafsriresh bedi ama javabi nadashte bashi dar haghighat eshkal na az mast na (tebghe gofteye bazi az dustan akhonda ) balke risheye in ghazie dar farhange mast kasani dar keshvar darbareye in ghazaya tasmim migiran ke hanuz didgahe sonati nesbat be sex daran va be nazare man taghire nasl dar iran mitune in moshkelo az bein bebare vali heif ke be 15 ta 20 sal vaght niaz dare ke be manie aghab oftadegie bishtare ama bazam manun ke in harfa dar beine javuna ke ayandeye mamlekat dasteshune hast

  Muhammad wrote @

میشه به من کتاب معرفی کنید؟ ترجیحا الکترونیک
ممنون

  Hadi wrote @

it was good

  PETER2012 wrote @

باسلام به شما و همه خوانندگان این وب سایت،با آرزوی موفقیت وبهروزی شما، من در همین راستا و در رابطه با رویدادهای بسیار مهمی که در سطح منظومه شمسی در سال 2012 روی می دهد یک وب سایت دارم که از بانوانی که از رویدادهای سال 2012 مطلع هستند و مایلند چند سال باقیمانده از عمر خود را با یک فرد مطلع بگذرانند خواهشمندم به این سایت سری بزنند:http://2012peter.webs.com

  azad wrote @

AZAD

  omid wrote @

salam man to khiabon b sex ashna shodam baraye hamin be enheraf keshide shodam va tajrobeye ziadi dar morede sex peyda kardam alan sex beyne marda haye motahel bishtar az mojarad hst dalilesham khodetoon midonin ezdevaj for sex ezdevaj bi agahi va…

  حميد wrote @

منم ازسايت خوبتون تشكرميكنم وخيلي ازاخونداي كسكش ايران بيزارم-درضمن دنبال يه دوست دخترمهربون ونازازتهرانم خودمم22سالمه شمارم هستش09371413119

  keyvan wrote @

dar javabe oon doosti ke neveshte aya tajrobeye gharb movafagh boode bayad begam ke bale albate ke movafagh boode. Inja tooye soed dokhtar haye javoon saat 2 shab dar halike ehtemalan mast ham bashan tooye khiaboon az disco barmigardan tanha miran khoone ama kasi negahe chap ham beehshoon nemikone. Bikhodi ham nagoo ke az ghanoon mitarsan, police hich keshvari fekr nemikonam be vahshatnakiye police ahmaghe iran bashe. Farghesh ine ke too iran yek jameye marize hashari dorost kardan be in chador chaghchooli ke sare zanha kardan. Hala moghayese konin ba iran, shoma joorat darid zanetoon ya khahertoon saat 2 shab ham na, saat 10 shab tanha kenare khiaboon vayse. Hala begoo azizam tajrobeye gharb behtare ya in islame mozakhraf

  ch wrote @

عجب
مرتیکه عمه ننه اخه تو چی از اسلام سرت میشه
شماییکه فکرتون شهوته که اگه پاش بیوفته ناموس نمیشناسید اومدید اسلام رو زیر سوال ببرید
شمایی که با دیدن دوستتون به اون سام میدید کلمه ی اسلام رو روی زبانتون اوردید پس انقدر گوزو گوز گنده تر از دهنت نکن

  Negi wrote @

ma hame irani hastim va ghabl az inke khoone kasife arabha dar raghamoon jaryan dashte bashe khoone koorosh dar raghamoon jariye pas shayestetar inke mese koroshe kabir be nazar va aghayede hamdige ehteram bezarim va hamo motaham nakonim.sex ye chize tabii va albate shakhsiye. be nazare khode man, tasmimgiri baraye sexe man tohin be khode mane, tahdid va tarsoondan man baraye nakhabidan ba pesare morede alagham na tanha tasire mosbat nadare ke mano haristaram mikone , va be donbalesh moshkelate bishtariyo ham baraye khodam va ham baraye jameeam be vojoodm miyare.

  feri wrote @

به نظر من مسئله جنسی آنقدر منم دیسات که آدم با تبادل نظر بخواهد به او و یا او به دیگری کمک نماید هر پسر یا دخنری که می خواهند این کار را انجام بدهند خوشان راهشان را پیدا می کنند. مگر حیوانات جائی اموزش می بینند تنخا عضوی که از معز فرمان نمی برد اعضای تناسلی انسان است پس زیاد به خودتون درد سر ندهید. شکافتن اتم که نیست وارد کردن یک جسم خارجی و هدایت آن به داخل جسم دیگریست زیاد خودتون اذیت نکنید با چندین مرتبه اقدام بعه اینکار خودتان کی پا ستاد می شوید* اگر هم بلد نیستید در وهله اول یه پیمانکار برای انجام این کار دست و پا کنید *(شوخی)

  exxxius wrote @

mitra_manzurii@yahoo.com

  hasan wrote @

خوب بود

  azadieiran2 wrote @

کتاب هایی که هر ایرانی‌ باید بخواند
دانلود همهٔ کتاب‌های ممنوعه در ایران به صورت رایگان و با لینک مستقیم
http://www.azadieiran2.wordpress.com

  جولق wrote @

ما که هرشب با رفقا جق میزنیم به دینم کاری نداریم سکسم عملی با پول خرج کردن یاد گرفتیم بقیه حرف مفته

  آقا شهاب wrote @

سلام. آمیزش ما بین دو علاقه هس دو دل نه دو دودول . سکس تنها برای خلوت اس نه جلوت . اشتباه نکنیم ماها خلوت لازم داریم نه هیاهو. اما باز اشتباه نکنیم آموزش آمیزش نه تنها جائی نهی نشده با کوچکترین نگاهی به کتب دینی میبینیم هزاران نکته لازم گفته شده و بیان میشه. اما در بوق و کرنا نمیشه صحبت از خلوت کرد. خلوت یعنی که محرم شی. تا نامحرمی باهاس ساکت شی. راز مگوس گفتن نگین ما هم مکلفیم نگیم. اما میشه بگیم در یک جامعه انسانی نباهاس سن ازدواج اینقد بالا باشه . گذشتگان گفتن دختر نباهاس خونه باباش، زن شه. برنامه ریزی باهاس کرد. زندگی انسان باهاس که آسان شه. انسان یه بار آنهم برا دادن آزمون میاد و تکرار ناپذیره. خالق آفرینش رو برا انسان ترتیب داد. جهان خلقت برای آسودگی انسان ، زیست مایه او شد. فواصل طبقاتی رو انسان دون ترتیب داد و انسان دیگری رو برای بردگی خود وادار کرد. برده هوای آزادگی نداشته باشد چه کند. حریت در نهاد انسانی را خالق بنا نهاد . بدانیم این سرود ما رو ، دوست من ، کشتن کسی نتوان.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: